Social Post for Mastodon (3.0.0-alpha3) - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر
