Social PWA (8.x-1.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Title
pt: Título

en: Enable
pt: Ativar

en: Message
pt: Mensagem

en: Name
pt: Nome

en: Background Color
pt: Cor de Fundo

en: Display
pt: Mostrar

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Short name
pt: Nome curto

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Browser
pt: Navegador

en: Landscape
pt: Paisagem

en: Portrait
pt: Retrato

en: Fullscreen
pt: Ecrã inteiro

en: The path '%path' has to start with a slash.
pt: O caminho '%path' tem de começar com uma barra.
