Social sharing (1.0.0-alpha1) - en to ast translation catalogue (5 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Value
ast: Valor

en: Description
ast: Descripción

en: Weight
ast: Pesu

en: Default
ast: Predefiníu
