Social Virtual Event BBB (1.0.0-beta2) - en to ru translation catalogue (27 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Delete
ru: Удалить

en: Value
ru: Значение

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Reset
ru: Сбросить

en: Node
ru: Материал

en: All
ru: Все

en: Block
ru: Блок

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: minutes
ru: минут

en: Apply
ru: Применить

en: Welcome message
ru: Текст приветствия

en: 5 minutes
ru: 5 минут

en: 10 minutes
ru: 10 минут

en: 15 minutes
ru: 15 минут

en: 30 minutes
ru: 30 минут

en: 45 minutes
ru: 45 минут

en: Modal
ru: Модальное окно

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: @count hour | @count hours
ru[0]: @count час
ru[1]: @count часа
ru[2]: @count часов

en: @count minute | @count minutes
ru[0]: @count минута
ru[1]: @count минуты
ru[2]: @count минут

en: @count day | @count days
ru[0]: @count день
ru[1]: @count дня
ru[2]: @count дней

en: @count week | @count weeks
ru[0]: @count неделя
ru[1]: @count недели
ru[2]: @count недель

en: @count second | @count seconds
ru[0]: @count секунд
ru[1]: @count секунды
ru[2]: @count[2] секунд
