Social Base (1.2.1) - en to ur translation catalogue (27 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: E-mail
ur: برقی خط

en: Content
ur: متن

en: Subject
ur: موضوع

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Language
ur: زبان

en: Read more
ur: مزید پڑھیے۔

en: Comments
ur: تبصرے

en: On
ur: آن

en: Tags
ur: ٹیگز

en: unpublished
ur: غیر شائع شدہ

en: Search
ur: تلاش

en: Go to previous page
ur: گزشتہ صفحے پر جائیں

en: Go to next page
ur: اگلے صفحے پےجاءیے

en: Menu
ur: مینیو

en: Header
ur: ہیڈر

en: %time ago
ur: time% قبل

en: Forum
ur: فورم

en: Hidden
ur: چھپا ہو ا

en: @time ago
ur: @time قبل

en: Go to first page
ur: ابتدائی صفحے پر جائیں

en: Go to last page
ur: آخری صفحے پر جائیں

en: Drag to re-order
ur: گھسیٹ کر ترتیب بدلیں

en: User pictures in posts
ur: پوسٹس میں صارف کی تصویر

en: User pictures in comments
ur: تبصروں میں صارف کی تصویر

en: User verification status in comments
ur: تبصروں میں صارف کی توثیقی حیثیت

en: Logo settings
ur: لوگو کی ترتیبات
