Social Base (2.1.3) - en to fa translation catalogue (63 entries)

en: Home
fa: خانه

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Content
fa: محتوا

en: Group
fa: گروه

en: Subject
fa: موضوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Language
fa: زبان

en: Read more
fa: ادامه مطلب

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: On
fa: روشن

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: unpublished
fa: منتشر نشده

en: Search
fa: جستجو

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Menu
fa: منو

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Submitted
fa: ثبت شده

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Off
fa: خاموش

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Visibility
fa: وضعیت نمایش

en: %time ago
fa: %time قبل

en: Phone
fa: تلفن

en: Address
fa: نشانی

en: Forum
fa: انجمن

en: Close
fa: بستن

en: Edit group
fa: ویرایش گروه

en: Private message
fa: پیام خصوصی

en: Hidden
fa: پنهان

en: @time ago
fa: @time قبل

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Contact information
fa: اطلاعات تماس

en: current revision
fa: نسخه فعلی

en: by
fa: توسط

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Interests
fa: علاقه‌مندی‌ها

en: Path to custom logo
fa: مسیر آرم سفارشی

en: Featured
fa: ویژه

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Decline
fa: رد کردن

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Created on
fa: ساخته شده در

en: This field is required
fa: این فیلد مورد نیاز است

en: View Profile
fa: مشاهده مشخصات

en: Drag to re-order
fa: برای بازآرایی بکشید

en: User pictures in posts
fa: عکس کاربر در محتوا

en: User pictures in comments
fa: عکس کاربر در دیدگاه‌ها

en: Add image
fa: افزودن تصویر

en: Sort descending
fa: مرتب‌سازی نزولی

en: Sort ascending
fa: مرتب‌سازی صعودی

en: User menu
fa: منوی کاربری

en: User verification status in comments
fa: وضعیت تایید هویت کاربر در دیدگاه‌ها

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
fa: بازآرایی سطرها با وزن‌های عددی به جای کشیدن.

en: Logo settings
fa: تنظیمات آرم

en: View profile
fa: مشاهده مشخصات
