Social Base (2.1.5) - en to th translation catalogue (45 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: E-mail
th: อีเมล

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Read more
th: อ่านต่อ

en: On
th: เปิด

en: Search
th: ค้นหา

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Menu
th: เมนู

en: Last post
th: กระทู้ล่าสุด

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Off
th: ปิด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Visibility
th: การมองเห็น

en: %time ago
th: %time ก่อนหน้า

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Address
th: ที่อยู่

en: Forum
th: กระดานสนทนา

en: Close
th: ปิด

en: Hidden
th: ซ่อน

en: @time ago
th: @time ก่อน

en: Topics
th: หัวเรื่อง

en: Posts
th: ตั้งกระทู้

en: current revision
th: รุ่นปัจจุบัน

en: by
th: โดย

en: Go to first page
th: ไปหน้าแรก

en: Go to last page
th: ไปหน้าสุดท้าย

en: Path to custom logo
th: ตำแหน่งของไฟล์โลโก้ที่กำหนดเอง

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: Created on
th: สอบเมื่อ

en: Drag to re-order
th: ลากเพื่อเปลี่ยนลำดับ

en: User pictures in posts
th: รูปภาพของผู้เขียนในเนื้อหา

en: User pictures in comments
th: รูปภาพของผู้เขียนในความเห็น

en: Sort descending
th: เรียงลำดับจากมากไปน้อย

en: Sort ascending
th: เรียงลำดับจากน้อยไปมาก

en: Author name
th: ชื่อผู้เขียน

en: Sidebar First
th: แถบข้างแรก

en: User verification status in comments
th: สถานะการตรวจสอบผู้ใช้ในความคิดเห็น

en: Previous page
th: หน้าก่อนหน้า

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
th: เปลี่ยนลำดับแถวด้วยน้ำหนักตัวเลขแทนการลาก

en: Sidebar Second
th: แถบข้างที่สอง

en: Logo settings
th: ตั้งค่าโลโก้

en: View profile
th: ดูรายละเอียดผู้ใช้

en: You have unsaved changes.
th: คุณมีการเปลี่ยนแปลงลำดับสินค้ากรุณากดปุ่มอัพเดทข้อมูล

en: First page
th: หน้าแรก
