Social Base (2.4.10) - en to sv translation catalogue (76 entries)

en: Home
sv: Hem

en: E-mail
sv: E-post

en: Content
sv: Innehåll

en: Group
sv: Grupp

en: Subject
sv: Ämne

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Language
sv: Språk

en: Read more
sv: Läs mer

en: Comments
sv: Kommentarer

en: On
sv: På

en: Tags
sv: Etiketter

en: unpublished
sv: ej publicerad

en: Search
sv: Sök

en: Message
sv: Meddelande

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Menu
sv: Meny

en: Files
sv: Filer

en: Last post
sv: Senaste inlägg

en: Submitted
sv: Skickad

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Event type
sv: Typ av händelse

en: Off
sv: Av

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Visibility
sv: Synlighet

en: %time ago
sv: %time sedan

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: group
sv: grupp

en: Close
sv: Stäng

en: Edit group
sv: Redigera grupp

en: Collapsible
sv: Hopfällbar

en: Hidden
sv: Dold

en: @time ago
sv: @time sedan

en: Topics
sv: Ämnen

en: Posts
sv: Inlägg

en: Contact information
sv: Kontaktinformation

en: current revision
sv: nuvarande version

en: by
sv: av

en: Next page
sv: Nästa sida

en: 1 member | @count members
sv[0]: 1 medlem
sv[1]: @count medlemmar

en: Go to first page
sv: Gå till första sidan

en: Go to last page
sv: Gå till sista sidan

en: Edit content
sv: Redigera innehåll

en: Path to custom logo
sv: Sökväg för egen logotyp

en: Featured
sv: Framhävd

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Favicon
sv: Bokmärkesikon

en: Content bottom
sv: Innehåll längst ned

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Created on
sv: Skapad den

en: Drag to re-order
sv: Drag för att ordna om

en: Pagination
sv: Paginering

en: User pictures in posts
sv: Användarbilder i inlägg

en: User pictures in comments
sv: Användarbilder i kommentarer

en: Sort descending
sv: Sortera fallande

en: Sort ascending
sv: Sortera stigande

en: Author name
sv: Författarnamn

en: User menu
sv: Användarmeny

en: User verification status in comments
sv: Status för användarbekräftelse i kommentarer

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
sv: Sortera om rader efter numerisk vikt istället för drag-och-släpp.

en: Edit @label
sv: Redigera @label

en: Logo settings
sv: Inställningar för logotyp

en: Last page
sv: Sista sidan

en: View profile
sv: Visa profil

en: Hero
sv: Herobild

en: You have unsaved changes.
sv: Du har ändringar som inte sparats.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
sv: Du har inte skapat någon innehållstyp ännu. Gå till sidan <a href="@create_content">skapa innehållstyp</a> för att lägga till en ny innehållstyp.

en: Book traversal links for
sv: Genomkorsande boklänkar för

en: First page
sv: Första sidan

en: Use the logo supplied by the theme
sv: Använd temats logotyp

en: Use the favicon supplied by the theme
sv: Använd temats bokmärkesikon
