Social Base (2.5.10) - en to is translation catalogue (45 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: E-mail
is: Netfang

en: Content
is: Innihald

en: Group
is: Hópur

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Language
is: Tungumál

en: Read more
is: Lesa meira

en: Comments
is: Ummæli

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: unpublished
is: óbirt

en: Search
is: Leit

en: Message
is: Skilaboð

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Menu
is: Valmynd

en: Files
is: Skrár

en: Last post
is: Síðasta færsla

en: Page title
is: Titill síðu

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Off
is: Af

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Visibility
is: Sýnileiki

en: %time ago
is: %time síðan

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: Close
is: Loka

en: Hidden
is: Falið

en: @time ago
is: @time síðan

en: Topics
is: Umræða

en: Posts
is: Færslur

en: Contact information
is: Tengiliðaupplýsingar

en: current revision
is: núgildandi útgáfa

en: by
is: eftir

en: Next page
is: Næsta síða

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: View Profile
is: Skoða prófíl

en: Drag to re-order
is: Dragðu til að endurraða

en: User pictures in posts
is: Myndir af notendum í færslum

en: User pictures in comments
is: Myndir af notendum í ummælum

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
is: Endurraða röðum eftir tölulegu vægi í stað þess að draga þær.

en: Last page
is: Síðasta síða
