Social Base (2.5.11) - en to da translation catalogue (83 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Group
da: Gruppe

en: Subject
da: Emne

en: Actions
da: Handlinger

en: Language
da: Sprog

en: Read more
da: Læs mere

en: Comments
da: Kommentarer

en: On
da: Tilsluttet

en: unpublished
da: afpubliceret

en: Search
da: Søg

en: Message
da: Meddelelse

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Files
da: Filer

en: Last post
da: Seneste indlæg

en: Submitted
da: Indsendt

en: Page title
da: Sidetitel

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Off
da: Afbrudt

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Visibility
da: Synlighed

en: %time ago
da: %time siden

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: group
da: gruppe

en: Close
da: Luk

en: Edit group
da: Rediger gruppe

en: Private message
da: Privat meddelelse

en: Collapsible
da: Sammenklappelig

en: Hidden
da: Skjult

en: @time ago
da: @time siden

en: Topics
da: Emner

en: Posts
da: Indlæg

en: Contact information
da: Kontaktinformation

en: public
da: offentlig

en: current revision
da: aktuel version

en: Content top
da: Indhold top

en: by
da: af

en: Next page
da: Næste side

en: 1 member | @count members
da[0]: 1 medlem
da[1]: @count medlemmer

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Edit content
da: Redigér indhold

en: Interests
da: Interesser

en: Path to custom logo
da: Sti til logo

en: Featured
da: Anbefalet

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Content bottom
da: Indhold bund

en: Remove image
da: Slet billede

en: of
da: af

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Created on
da: Oprettet den

en: This field is required
da: Dette felt er obligatorisk

en: View Profile
da: Vis profil

en: Event date
da: Løbsdato

en: Drag to re-order
da: Træk for at (om)sortere

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: User pictures in posts
da: Brugerbilleder i indlæg

en: User pictures in comments
da: Brugerbilleder i kommentarer

en: Add image
da: Tilføj billede

en: Sort descending
da: Sortér faldende

en: Sort ascending
da: Sortér stigende

en: Author name
da: Forfatternavn

en: Sidebar First
da: Første sidebar

en: User menu
da: Brugermenu

en: User verification status in comments
da: Bruger godkendelsesstatus i kommentarer

en: Previous page
da: Forrige side

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
da: Sortér rækker med numeriske vægte i stedet for at trække dem.

en: Sidebar Second
da: Anden sidebar

en: Edit @label
da: Redigér @label

en: Logo settings
da: Indstillinger for logo

en: community
da: forening

en: Last page
da: Sidste side

en: Write a comment...
da: Skriv en kommentar...

en: View profile
da: Vis brugerprofil

en: Event location
da: Sted for begivenhed

en: You have unsaved changes.
da: Du har ændringer, som ikke er blevet gemt.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
da: Du har ikke oprettet nogen indholdstyper. Gå til siden <a href="@create-content">opret indholdstype</a> for at tilføje en ny indholdstype.

en: Book traversal links for
da: Bognavigations-links for

en: First page
da: Første side
