Socrata (8.x-1.0) - en to el translation catalogue (42 entries)

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Type
el: Τύπος

en: Description
el: Περιγραφή

en: Last Updated
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Download
el: Λήψη

en: None
el: Κανένα

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Display mode
el: Τρόπος εμφάνισης

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: Files
el: Αρχεία

en: Contains
el: Περιέχει

en: Is equal to
el: Είναι ίση/ο με

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο/η με

en: Average
el: Μέσος όρος

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Domain
el: Όνομα χώρου

en: Link text
el: Σύνδεσμος κειμένου

en: Both
el: Και τα δύο

en: Position
el: Θέση

en: Are you sure you want to delete %name?
el: Είστε σίγουρος πως θέλετε να διαγράψετε το %name;

en: Map
el: Χάρτης

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Permalink
el: Μόνιμος σύνδεσμος

en: empty
el: κενό

en: Attach to
el: Επισύναψη στο

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: Sum
el: Άθροισμα

en: Display as link
el: Εμφάνιση ως σύνδεσμος

en: Attachment settings
el: Ρυθμίσεις επισύναψης

en: Group results together
el: Ομαδοποίηση των αποτελεσμάτων μαζί

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό/ή (NOT NULL)

en: Query Comment
el: Σχόλιο Ερωτήματος
