Socrata (8.x-1.0) - en to et translation catalogue (45 entries)

en: Delete
et: Kustuta

en: Type
et: Liik

en: Description
et: Kirjeldus

en: Last Updated
et: Viimati uuendatud

en: Tags
et: Sildid

en: Download
et: Allalaadimine

en: None
et: Puudub

en: Category
et: Kategooria

en: Settings
et: Seaded

en: Name
et: Nimi

en: Export
et: Ekspordi

en: Before
et: Enne

en: After
et: Pärast

en: Files
et: Failid

en: Contains
et: Sisaldab

en: Is equal to
et: võrdne

en: Is not equal to
et: pole võrdne

en: Average
et: Keskmine

en: Count
et: Arv

en: Maximum
et: Maksimum

en: Domain
et: Domeen

en: Link text
et: Lingi tekst

en: Both
et: Mõlemad

en: Position
et: Asukoht

en: Are you sure you want to delete %name?
et: Oled sa kindel, et soovid kustutada %name?

en: Map
et: Kaart

en: Minimum
et: Miinimum

en: Permalink
et: Püsiviide

en: Devel
et: Arendus

en: empty
et: tühi

en: Attach to
et: Manusta elemendile

en: Machine name
et: Süsteemne nimetus

en: Starts with
et: Algab millega

en: Is empty (NULL)
et: on tühi (NULL)

en: not empty
et: pole tühi

en: Sum
et: Summa

en: Display as link
et: Kuva lingina

en: Displays
et: Kuvatakse

en: Attachment settings
et: Manuste sätted

en: Multiple displays
et: Mitmed kuvad

en: Group results together
et: Grupeeri tulemused

en: Is not empty (NOT NULL)
et: Pole tühi (NOT NULL)

en: Attachment position
et: Manuste asetus

en: Query Comment
et: Päringu kommentaar

en: Query Tags
et: Päringu märgised
