Solo (1.0.2) - en to ja translation catalogue (74 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Content
ja: コンテンツ

en: Version
ja: バージョン

en: Login
ja: ログイン

en: Search
ja: 検索

en: None
ja: なし

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Updated
ja: 更新

en: Email
ja: メール

en: Last post
ja: 最終投稿

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Page
ja: ページ

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Web Server
ja: ウェブサーバー

en: Database
ja: データベース

en: Header
ja: ヘッダー

en: Up
ja: 上へ

en: System
ja: システム

en: Forum
ja: フォーラム

en: User login
ja: ユーザーログイン

en: Close
ja: 閉じる

en: Page Title
ja: ページタイトル

en: @time ago
ja: @time 前

en: Topics
ja: トピック

en: Posts
ja: 投稿

en: Post comment
ja: コメントの投稿

en: New
ja: 新

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Tabs
ja: タブ

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Miscellaneous
ja: その他

en: CSS Injector
ja: CSSインジェクター

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Memory limit
ja: メモリの制限

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Reply to comment
ja: コメントに返信

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Search form
ja: 検索フォーム

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Current page
ja: カレントページ

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Subscribe to @title
ja: @title を購読

en: Text Formats
ja: テキストフォーマット

en: Footer menu
ja: フッターメニュー

en: Close message
ja: メッセージを閉じる

en: Last Cron Run
ja: 最後の Cron 実行

en: Instagram
ja: インスタグラム

en: Last page
ja: 最終ページ

en: Drupal Version
ja: Drupal バージョン

en: Loading…
ja: 読込中...

en: The URL %url is not valid.
ja: そのURL %url は有効ではありません

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: Book outline for @book.title
ja: @book.title のブックアウトライン

en: Book traversal links for
ja: ブック横断リンク:

en: Site header
ja: サイトヘッダー

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Page @items.current
ja: @items.current ページ

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー

en: General System Information
ja: システム全体の情報

en: Search by keyword or phrase.
ja: キーワードまたは語句で検索します。
