Solo (1.0.20) - en to hi translation catalogue (55 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Content
hi: सामग्री

en: Version
hi: संस्करण

en: Search
hi: खोज

en: None
hi: कोई नहीं

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to parent page
hi: मूल जनक पृष्ठ पर जायें

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Email
hi: ईमेल

en: Last post
hi: आखरी पोस्ट

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: RSS
hi: आरएसएस

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Web Server
hi: वेब सर्वर

en: Database
hi: डेटाबेस

en: Drupal
hi: ड्रूपल

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Up
hi: ऊपर

en: System
hi: प्रणाली

en: By
hi: द्वारा

en: Forum
hi: फोरम

en: User login
hi: सदस्य प्रवेश

en: text
hi: टेक्स्ट

en: Page Title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: @time ago
hi: @time पूर्व

en: Topics
hi: विषय

en: Posts
hi: प्रविष्टियाँ

en: Post comment
hi: कमेन्ट पोस्ट करें

en: New
hi: नया

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Reply to comment
hi: कमेन्ट का उत्तर दें

en: Search form
hi: खोज फार्म

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Text Formats
hi: पाठ प्रारूपों

en: Footer menu
hi: फुटर मेनू

en: Book traversal links for
hi: बुक चंक्रमण लिंक के लिए

en: Site header
hi: साइट हेडर

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
