Solo (1.0.27) - en to fa translation catalogue (77 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Replies
fa: پاسخ‌ها

en: closed
fa: بسته شده

en: Version
fa: نسخه

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Core
fa: هسته

en: Updated
fa: به‌روز

en: Content Types
fa: انواع محتوا

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Advanced Settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Logo
fa: آرم

en: Site name
fa: نام سایت

en: Web Server
fa: وب سرور

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Drupal
fa: دروپال

en: Header
fa: سربرگ

en: Normal
fa: عادی

en: Up
fa: بالا

en: Button background color
fa: رنگ زمینه کلید

en: System
fa: سیستم

en: By
fa: توسط

en: Forum
fa: انجمن

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Text color
fa: رنگ متن

en: User login
fa: ورود کاربر

en: Link text
fa: متن پیوند

en: text
fa: متن

en: Page Title
fa: عنوان صفحه

en: ms
fa: میلی ثانیه

en: @time ago
fa: @time قبل

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Post comment
fa: ارسال دیدگاه

en: Link color
fa: رنگ پیوند

en: New
fa: جدید

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Slogan
fa: شعار

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Miscellaneous
fa: متفرقه

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Memory limit
fa: محدودیت حافظه

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Use default
fa: استفاده از پیش‌فرض

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Reply to comment
fa: پاسخ دادن به دیدگاه

en: Search form
fa: فرم جستجو

en: Powered by Drupal
fa: قدرت گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Last Cron Run
fa: آخرین اجرای کرون

en: Loading…
fa: بارگزاری...

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری

en: General System Information
fa: اطلاعات عمومی سیستم
