Solo (1.0.28) - en to th translation catalogue (45 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Replies
th: ตอบ

en: closed
th: ปิด

en: Version
th: รุ่น

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: Go to parent page
th: ไปหน้าแม่

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: Email
th: อีเมล

en: Last post
th: กระทู้ล่าสุด

en: Breadcrumb
th: การแสดงเส้นทาง

en: Logo
th: โลโก้

en: Site name
th: ชื่อเว็บไซต์

en: Database
th: ฐานข้อมูล

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Up
th: ขึ้น

en: System
th: ระบบ

en: Forum
th: กระดานสนทนา

en: Text color
th: สีของข้อความ

en: Link text
th: ลิงค์ข้อความ

en: @time ago
th: @time ก่อน

en: Topics
th: หัวเรื่อง

en: Posts
th: ตั้งกระทู้

en: Link color
th: สีของลิงก์

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Slogan
th: สโลแกน

en: Go to first page
th: ไปหน้าแรก

en: Go to last page
th: ไปหน้าสุดท้าย

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: Use default
th: ใช้ค่าเริ่มต้น

en: Reply to comment
th: ตอบความคิดเห็น

en: Search form
th: ฟอร์มค้นหา

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Sidebar First
th: แถบข้างแรก

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: Previous page
th: หน้าก่อนหน้า

en: Text Formats
th: รูปแบบข้อความ

en: Sidebar Second
th: แถบข้างที่สอง

en: opened
th: เปิด

en: No file chosen
th: ไม่มีไฟล์ที่ถูกเลือก

en: First page
th: หน้าแรก
