Solo (1.0.31) - en to cs translation catalogue (99 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Content
cs: Obsah

en: Replies
cs: Odpovědí

en: closed
cs: zavřené

en: Comments
cs: Komentáře

en: Version
cs: Verze

en: Search
cs: Hledat

en: None
cs: Žádné

en: - None -
cs: - Nic -

en: Go to previous page
cs: Přejít na předchozí stranu

en: Go to parent page
cs: Přejít na nadřazenou stránku

en: Go to next page
cs: Přejít na další stranu

en: Help
cs: Nápověda

en: Core
cs: Jádro

en: Icon
cs: Ikona

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Back to top
cs: Zpět nahoru

en: Email
cs: E-mail

en: Advanced Settings
cs: Rozšířené nastavení

en: Last post
cs: Poslední

en: Page title
cs: Název stránky

en: Page
cs: Stránka

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Site name
cs: Název webu

en: Database
cs: databáze

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: Visibility
cs: Viditelnost

en: Normal
cs: Normální

en: Up
cs: Nahoru

en: Medium
cs: Střední

en: Button background color
cs: Barva pozadí tlačítka

en: System
cs: Systém

en: By
cs: Od

en: Forum
cs: Fórum

en: General Settings
cs: Obecné nastavení

en: Background color
cs: Barva pozadí

en: Text color
cs: Barva textu

en: Appearance
cs: Vzhled

en: User login
cs: Přihlášení

en: Link text
cs: Text odkazu

en: Position
cs: Pozice

en: Template
cs: Šablona

en: text
cs: Text

en: @time ago
cs: @time zpět

en: Topics
cs: Témata

en: Long
cs: Dlouhý

en: Short
cs: Krátký

en: Posts
cs: Příspěvků

en: Display Options
cs: Možnosti zobrazení

en: Style
cs: Styl

en: Link color
cs: Barva odkazu

en: New
cs: Nové

en: Bottom right
cs: Dolní pravý

en: Bottom left
cs: Dolní levý

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Loading...
cs: Načítání...

en: Tabs
cs: Záložky

en: Next page
cs: Následující stránka

en: Go to first page
cs: Přejít na první stranu

en: Go to last page
cs: Přejít na poslední stranu

en: Menu name
cs: Název menu

en: Border color
cs: Barva okraje

en: Path to custom logo
cs: Cesta k volitelnému logu

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: Memory limit
cs: Limit paměti

en: Main navigation
cs: Hlavní navigace

en: Button text
cs: Text tlačítka

en: Use default
cs: Použít výchozí

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Reply to comment
cs: Odpovědět na komentář

en: Placement
cs: Umístění

en: Search form
cs: Vyhledávání

en: Powered by Drupal
cs: Běží na Drupalu

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Text format
cs: Formát textu

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: Progress bar
cs: Ukazatel průběhu

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: Current page
cs: Aktuální stránka

en: Highlighted
cs: Zvýrazněno

en: Current theme
cs: Současné téma vzhledu

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: Text Formats
cs: Textové formáty

en: Footer menu
cs: Menu patičky

en: Last Cron Run
cs: Poslední spuštění cronu

en: Last page
cs: Poslední stránka

en: Drupal Version
cs: Drupal verze

en: Loading…
cs: Načítání…

en: The URL %url is not valid.
cs: URL %url není platná.

en: opened
cs: otevřeno

en: Book outline for @book.title
cs: Osnova knihy @book.title

en: Site header
cs: Hlavička webu

en: User account menu
cs: Menu uživatelského účtu

en: General System Information
cs: Obecné informace o systému
