Solo (1.0.31) - en to jv translation catalogue (49 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Content
jv: Konten

en: Replies
jv: Balesan

en: closed
jv: tutup

en: Comments
jv: Komèntar

en: Version
jv: Versi

en: Search
jv: Goléki

en: None
jv: Nihil

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Go to previous page
jv: Kācā sakdurungé

en: Go to parent page
jv: Kācā indhunge

en: Go to next page
jv: Kācā terusané

en: Help
jv: Pitulungan

en: Core
jv: Inti

en: Icon
jv: Ikon

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Text
jv: Teks

en: Last post
jv: Kiriman terakhir

en: Page title
jv: Judhul kācā

en: Page
jv: Kācā

en: Breadcrumb
jv: Bilah papan

en: Site name
jv: Jeneng Situs

en: Visibility
jv: Sing dikétokne

en: Up
jv: Munggah

en: Medium
jv: Sedheng

en: Background color
jv: Warna Background

en: Text color
jv: Warna tèks

en: Appearance
jv: Pakeliran

en: User login
jv: Login panganggo

en: Link text
jv: Teks pranala

en: @time ago
jv: @time kepungkur

en: Topics
jv: Topik-topik

en: Long
jv: Dawa

en: Short
jv: Cendhek

en: Posts
jv: Kiriman

en: Link color
jv: Warna tautan

en: Slogan
jv: Sesanti

en: Go to first page
jv: Kācā pertama

en: Go to last page
jv: Kācā terakhir

en: Menu name
jv: Jeneng menu

en: Path to custom logo
jv: Path marang logo kostum

en: Skip to main content
jv: Liwati nang kontèn utama

en: Primary tabs
jv: Tab Primer

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér

en: Search form
jv: Form panggolèkan

en: Powered by Drupal
jv: Kadigdayaané Drupal

en: Text format
jv: Format tèks

en: Main page content
jv: Kācā utama konten

en: Text Formats
jv: Format tèks
