Solo (1.0.32) - en to bn translation catalogue (32 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: closed
bn: বন্ধ

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Version
bn: সংস্করণ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Go to previous page
bn: পূর্ববর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to parent page
bn: মূল পাতায় যান

en: Go to next page
bn: পরবর্তী পৃষ্ঠায় যাও

en: Help
bn: সহায়তা

en: Menu
bn: মেনু

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Email
bn: ইমেইল

en: Logo
bn: লোগো

en: Site name
bn: সাইটের নাম

en: Medium
bn: মাঝারি

en: System
bn: সিস্টেম

en: Forum
bn: ফোরাম

en: Appearance
bn: অবয়ব

en: User login
bn: ব্যবহারকারী প্রবেশ

en: @time ago
bn: @time সময় আগে

en: Long
bn: বড়

en: Short
bn: ছোট

en: Go to first page
bn: প্রথম পৃষ্ঠায় যাও

en: Go to last page
bn: শেষ পৃষ্ঠায় যাও

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Search form
bn: অনুসন্ধান ফরম

en: Text format
bn: লেখার ফরম্যাট

en: Text Formats
bn: লেখার ফরম্যাটসমূহ

en: - Select a template -
bn: একটি টেমপ্লেট বেছে নিন
