Solo (1.0.32) - en to da translation catalogue (115 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Replies
da: Svar

en: closed
da: lukket

en: Comments
da: Kommentarer

en: Search
da: Søg

en: None
da: Ingen

en: - None -
da: - Ingen -

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Background
da: Baggrund

en: Core
da: Kerne

en: Icon
da: Ikon

en: Updated
da: Opdateret

en: Content Types
da: Indholdstyper

en: Text
da: Tekst

en: Back to top
da: Tilbage til toppen

en: Email
da: E-mail

en: Date Format
da: Datoformat

en: Advanced Settings
da: Avancerede indstillinger

en: Last post
da: Seneste indlæg

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Site name
da: Sitets navn

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Visibility
da: Synlighed

en: Up
da: Op

en: Button background color
da: Knap baggrundsfarve

en: By
da: Af

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Appearance
da: Udseende

en: User login
da: Log ind

en: Link text
da: Linktekst

en: Position
da: Placering

en: Template
da: Skabelon

en: text
da: tekst

en: @time ago
da: @time siden

en: Topics
da: Emner

en: Long
da: Langt datoformat

en: Short
da: Kort datoformat

en: Posts
da: Indlæg

en: Post comment
da: Indsend kommentar

en: Slow
da: Langsom

en: Fast
da: Hurtig

en: Display Options
da: Visningsindstillinger

en: Style
da: Typografi

en: Link color
da: Linkfarve

en: New
da: Ny

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Bottom left
da: Nederst til venstre

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Menu name
da: Navn

en: Overlay opacity
da: Gennemsigtighed af overlejring

en: Path to custom logo
da: Sti til logo

en: Miscellaneous
da: Diverse

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Memory limit
da: RAM grænse

en: Icon size
da: Ikonstørrelse

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Button text
da: Knaptekst

en: Use default
da: Brug standard

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Reply to comment
da: Svar på kommentar

en: Slide down
da: Glid ned

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Search form
da: Søgefelt

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Text format
da: Tekstformat

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Sidebar First
da: Første sidebar

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Progress bar
da: Fremskridts barre

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Primary Menu
da: Primær menu

en: Current page
da: Nuværende side

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Current theme
da: Aktuelt tema

en: Previous page
da: Forrige side

en: Subscribe to @title
da: Tilmelding til @title

en: Text Formats
da: Tekstformater

en: Sidebar Second
da: Anden sidebar

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Icon color
da: Ikonfarve

en: Close message
da: Luk-besked

en: - Default -
da: - Standard -

en: Last Cron Run
da: Sidste Cron Kørsel

en: Last page
da: Sidste side

en: Loading…
da: Indlæser…

en: The URL %url is not valid.
da: URLen %url er ikke gyldig.

en: opened
da: åbnet

en: Menu machine name
da: Internt navn

en: Book outline for @book.title
da: Indholdsfortegnelse for @book.title

en: Book traversal links for
da: Bognavigations-links for

en: Site header
da: Sidehovede

en: First page
da: Første side

en: Page @items.current
da: Side @items.current

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Go to page @key
da: Gå til side @key

en: Search by keyword or phrase.
da: Søg efter nøgleord eller sætning.

en: @title sub-navigation
da: @title undernavigation
