Solo (1.0.33) - en to is translation catalogue (63 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Content
is: Innihald

en: Replies
is: Svör

en: closed
is: lokað

en: Comments
is: Ummæli

en: Version
is: Útgáfa

en: Search
is: Leit

en: None
is: Engin

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to parent page
is: Fara á síðu foreldris

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: Background
is: Bakgrunnur

en: Core
is: Kjarni

en: Icon
is: Táknmynd

en: Menu
is: Valmynd

en: Updated
is: Uppfært

en: Text
is: Texti

en: Email
is: Netfang

en: Last post
is: Síðasta færsla

en: Page title
is: Titill síðu

en: Page
is: Síða

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Logo
is: Táknmynd

en: Site name
is: Nafn vefs

en: Web Server
is: Vefþjónn

en: Database
is: Gagnagrunnur

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Visibility
is: Sýnileiki

en: Up
is: Upp

en: Medium
is: Miðlungs

en: System
is: Kerfi

en: Background color
is: Bakgrunnslitur

en: Text color
is: Litur á texta

en: Appearance
is: Útlit

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Position
is: Staðsetning

en: Template
is: Sniðmát

en: @time ago
is: @time síðan

en: Topics
is: Umræða

en: Long
is: Langt

en: Short
is: Stutt

en: Posts
is: Færslur

en: Style
is: Stíll

en: New
is: Nýtt

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Loading...
is: Hleð...

en: Tabs
is: Flipar

en: Next page
is: Næsta síða

en: Slogan
is: Slagorð

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Menu name
is: Nafn á valmynd

en: Miscellaneous
is: Ýmislegt

en: Use default
is: Nota sjálfgefið

en: Reply to comment
is: Svara ummælum

en: Search form
is: Leitarform

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: Text format
is: Textaforsnið

en: Current page
is: Núverandi síða

en: Last page
is: Síðasta síða
