Solo (1.0.7) - en to it translation catalogue (67 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Version
it: Versione

en: Login
it: Accedi

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Updated
it: Aggiornato

en: Email
it: E-mail

en: Last post
it: Ultimo contenuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Web Server
it: Server web

en: Header
it: Intestazione

en: Up
it: Su

en: System
it: Sistema

en: By
it: Da

en: User login
it: Accesso utente

en: Close
it: Chiudi

en: Page Title
it: Titolo della pagina

en: @time ago
it: @time fa

en: Topics
it: Argomenti

en: Posts
it: Messaggi

en: Post comment
it: Invia commento

en: New
it: Nuovo

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Miscellaneous
it: Miscellanea

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Memory limit
it: Limite di memoria

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Reply to comment
it: Rispondi al commento

en: Pagination
it: Paginazione

en: Search form
it: Form di ricerca

en: Powered by Drupal
it: Realizzato con Drupal

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Subscribe to @title
it: Iscriviti a @title

en: Text Formats
it: Formati del testo

en: Last Cron Run
it: Ultima esecuzione Cron

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Drupal Version
it: Versione di Drupal

en: Loading…
it: Caricamento…

en: The URL %url is not valid.
it: L'URL %url non è valido.

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Book outline for @book.title
it: Struttura del book @book.title

en: Book traversal links for
it: Link di attraversamento del book per

en: Site header
it: Intestazione del sito

en: First page
it: Prima pagina

en: Page @items.current
it: Pagina @items.current

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
