Solr Query Builder (8.x-1.0-alpha1) - en to ast translation catalogue (6 entries)

en: Development
ast: Desendolcu

en: Settings
ast: Preferencies

en: Path
ast: Camín

en: Host
ast: Sirvidor

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Port
ast: Puertu
