Apache Solr log (1.0.0) - en to jv translation catalogue (13 entries)

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Date
jv: Tanggal

en: Message
jv: Pesen

en: View
jv: Tampilan

en: User
jv: Panganggo

en: Hostname
jv: Jeneng Host

en: Location
jv: Lokasi

en: Severity
jv: Kerawanan

en: Details
jv: Lengkapé

en: Referrer
jv: Dirujuk nang

en: View events that have recently been logged.
jv: Nonton kedadén sing paling sering kecathet.

en: Recent log messages
jv: Pesen log pungkasan
