Apache Solr log (1.0.1) - en to km translation catalogue (16 entries)

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Message
km: សារ

en: View
km: មើល

en: Timestamp
km: ត្រាពេលវេលា​

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: Hostname
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Location
km: ទីតាំង

en: Severity
km: ភាព​ធ្ងន់​ធ្ងរ

en: Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: Referrer
km: ភាគី​យោង

en: View events that have recently been logged.
km: មើល​ព្រឹត្តិការណ៍​ដែល​​បាន​ចុះ​កំណត់​ហេតុ​ថ្មីៗ ។

en: URL of the origin of the event.
km: URL របស់​ព្រឹត្តិការណ៍​ដើម ។

en: Hostname of the user who triggered the event.
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​របស់​អ្នកប្រើ​ដែល​បាន​បិទ​បើក​ព្រឹត្តិការណ៍ ។

en: Recent log messages
km: សារ​កំណត់ហេតុ​ថ្មីៗ
