Sortableviews (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Move
id: Pindah

en: Views
id: View

en: Separator
id: Pemisah

en: Sortable
id: Dapat disortir

en: Align
id: Ratakan

en: List type
id: Jenis daftar

en: Save changes
id: Simpan perubahan

en: Columns
id: Kolom

en: Default order
id: Urutan standar

en: Default sort
id: Urutan baku

en: Override normal sorting if click sorting is used
id: Membatalkan penyortiran normal jika penyortiran menggunakan klik digunakan

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
id: Aktifkan header tabel model Drupal "sticky" (Javascript)

en: Wrapper class
id: Kelas pembungkus

en: List class
id: Daftar kelas

en: Show the empty text in the table
id: Tampilkan teks kosong di dalam tabel

en: Hide empty columns
id: Menyembunyikan kolom kosong

en: Responsive
id: Responsif

en: Caption for the table
id: Keterangan untuk tabel

en: Summary title
id: Judul ringkasan

en: Table description
id: Deskripsi tabel

en: Columns name
id: Nama kolom

en: Columns info
id: Info kolom

en: Column info
id: Info kolom
