Sortableviews (8.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Views
ro: Vizualizări

en: Sortable
ro: Sortabil

en: Align
ro: Aliniere

en: List type
ro: Tip listă

en: Save changes
ro: Salvare schimbări

en: Changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Columns
ro: Coloane

en: Default order
ro: Ordinea predefinită

en: Default sort
ro: Sortare implicită

en: Override normal sorting if click sorting is used
ro: Suprascrie sortarea normală dacă sortarea este utilizată

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
ro: Activare stil Drupal "lipicios" pentru antete tabel (Javascript)

en: Wrapper class
ro: Clasa wrapper-ului

en: List class
ro: Clasa listei

en: Show the empty text in the table
ro: Arată textul gol în tabel

en: Hide empty columns
ro: Ascunde coloanele goale

en: Responsive
ro: Adaptiv

en: Caption for the table
ro: Legenda tabelului

en: Summary title
ro: Titlu rezumat

en: Table description
ro: Descriere tabel

en: Columns name
ro: Nume coloane

en: Columns info
ro: Informații coloane

en: Column info
ro: Informații coloană
