Sortableviews (8.x-1.2) - en to sv translation catalogue (24 entries)

en: Views
sv: Vyer

en: Separator
sv: Avskiljare

en: Sortable
sv: Sorteringsbar

en: Align
sv: Justera

en: List type
sv: Typ av lista

en: Save changes
sv: Spara ändringar

en: Changes have been saved.
sv: Ändringar har sparats.

en: Columns
sv: Kolumner

en: Default order
sv: Förvald ordning

en: Default sort
sv: Förvald sortering

en: Override normal sorting if click sorting is used
sv: Åsidosätt normal sortering om klickvis sortering används

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
sv: Aktivera Drupals "klistrade" tabellrubriker (JavaScript)

en: Drag to re-order
sv: Drag för att ordna om

en: Wrapper class
sv: Omslutande klass

en: List class
sv: Klass för lista

en: Show the empty text in the table
sv: Visa den tomma texten i tabellen

en: Hide empty columns
sv: Dölj tomma kolumner

en: Responsive
sv: Följsam

en: Caption for the table
sv: Överskrift för tabellen

en: Summary title
sv: Titel för sammanfattning

en: Table description
sv: Beskrivning av tabell

en: Columns name
sv: Namn på kolumn

en: Columns info
sv: Information om kolumner

en: Column info
sv: Information om kolumn
