Sortableviews (8.x-1.3) - en to ja translation catalogue (24 entries)

en: Views
ja: ビュー

en: Separator
ja: セパレーター

en: Sortable
ja: 並び替え可能

en: Align
ja: 配置

en: List type
ja: リスト形式

en: Save changes
ja: 変更を保存

en: Changes have been saved.
ja: 変更を保存しました。

en: Columns
ja: カラム

en: Default order
ja: デフォルトの並び順

en: Default sort
ja: デフォルトの並び順

en: Override normal sorting if click sorting is used
ja: クリックでの並び替えが行われると通常の並び順を上書き

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
ja: Drupalスタイルの「固定」テーブルヘッダーを有効化 (Javascript)

en: Drag to re-order
ja: ドラッグして並べ替え

en: Wrapper class
ja: ラッパーのクラス

en: List class
ja: リストのクラス

en: Show the empty text in the table
ja: 空メッセージをテーブル内に表示

en: Hide empty columns
ja: 空のカラムを非表示

en: Responsive
ja: レスポンシブ

en: Caption for the table
ja: テーブルのキャプション

en: Summary title
ja: 概要のタイトル

en: Table description
ja: テーブルの説明

en: Columns name
ja: カラム名

en: Columns info
ja: カラムの情報

en: Column info
ja: カラムの情報
