SoundCloud field (2.0.1) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Open link in new window
id: Buka tautan di jendela baru

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: characters
id: karakter

en: Trim link text length
id: Panjang potong link teks

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
id: Biarkan kosong untuk memungkinkan teks link tak terbatas panjangnya.

en: Add rel="nofollow" to links
id: Tambahkan rel="nofollow" ke tautan

en: Link text trimmed to @limit characters
id: Teks tautan dipangkas ke @limit karakter

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.

en: No placeholders
id: Tidak ada placeholder
