SoundCloud Field (2.0.7) - en to sv translation catalogue (15 entries)

en: Open link in new window
sv: Öppna länk i ett nytt fönster

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: characters
sv: tecken

en: Show comments
sv: Visa kommentarer

en: Javascript
sv: JavaScript

en: Trim link text length
sv: Korta ned längd på länktext

en: Leave blank to allow unlimited link text lengths.
sv: Lämna tomt för att tillåta oändliga längder på länktext.

en: Add rel="nofollow" to links
sv: Lägg till rel="nofollow" till länkar

en: Link text trimmed to @limit characters
sv: Länktexten avkortad till @limit tecken

en: Link text not trimmed
sv: Länktext ej avkortad

en: Add rel="@rel"
sv: Lägg till rel="@rel"

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder for URL
sv: Platshållare för URL

en: No placeholders
sv: Inga platshållare
