Single-page applications (SPA) (1.0.0-alpha1) - en to ne translation catalogue (16 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Value
ne: मान

en: Description
ne: विवरण

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: None
ne: कुनै पनि होइन

en: Required
ne: आवश्यक

en: Label
ne: लेबल

en: URL
ne: यूआरएल

en: ID
ne: परिचय

en: Block
ne: ब्लक

en: Custom
ne: मनचाहिदो

en: Default value
ne: पूर्वनिर्धारित मान

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: Dependencies
ne: आश्रित

en: UUID
ne: अनुपम प्रयोगकर्ता परिचय संख्या
