Single-page applications (SPA) (1.0.0-beta1) - en to ca translation catalogue (27 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Value
ca: Valor

en: Description
ca: Descripció

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: None
ca: Cap

en: Required
ca: Necessari

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Label
ca: Etiqueta

en: Icon
ca: Icona

en: Add
ca: Afegeix

en: Options
ca: Opcions

en: Data type
ca: Tipus de dada

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Widget
ca: Giny

en: Argument
ca: Paràmetre

en: Arguments
ca: Paràmetres

en: Template
ca: Plantilla

en: Static
ca: Estàtic

en: Key
ca: Clau

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Minified
ca: Minimitzat

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Radios
ca: Botons d'opció

en: Library
ca: Biblioteca

en: Dependencies
ca: Dependències
