Single-page applications (SPA) (1.0.0-beta1) - en to el translation catalogue (26 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Value
el: Αξία

en: Description
el: Περιγραφή

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: None
el: Κανένα

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Label
el: Ετικέτα

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Add
el: Προσθήκη

en: Options
el: Επιλογές

en: Data type
el: Τύπος δεδομένων

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Widget
el: Γραφικό συστατικό

en: Argument
el: Παράμετρος

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Key
el: Κλειδί

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Select
el: Επιλογή

en: Minified
el: Ελαχιστοποιημένο

en: Context
el: Πλαίσιο

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Libraries
el: Βιβλιοθήκες

en: Dependencies
el: Εξαρτήσεις

en: Add another option
el: Προσθήκη επιπλέον επιλογής
