Single-page applications (SPA) (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Status
fr: État

en: Value
fr: Valeur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: None
fr: Aucun(e)

en: Required
fr: Requis

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Icon
fr: Icône

en: Add
fr: Ajouter

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Data type
fr: Type de données

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Template
fr: Gabarit

en: Static
fr: Statique

en: Key
fr: Clef

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: Select
fr: Sélectionner

en: Minified
fr: Minimifié

en: Context
fr: Contexte

en: Machine name
fr: Nom système

en: Radios
fr: Boutons radios

en: Default icon
fr: Icône par défaut

en: Library
fr: Bibliothèque

en: Libraries
fr: Bibliothèques

en: Dependencies
fr: Dépendances

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Icon uuid
fr: UUID de l'icone

en: Select @name
fr: Sélectionner @name
