Single-page applications (SPA) (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: None
id: Tiada

en: Required
id: Wajib

en: Settings
id: Pengaturan

en: Icon
id: Ikon

en: Add
id: Tambah

en: Options
id: Opsi

en: Data type
id: Jenis data

en: Custom
id: Tersuai

en: Widget
id: Piranti

en: Argument
id: Argumen

en: Arguments
id: Argumen-argumen

en: Static
id: Statik

en: Key
id: Kunci

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Select
id: Pilih

en: Context
id: Kontek

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Radios
id: Radio

en: Library
id: Pustaka

en: Libraries
id: Pustaka

en: Dependencies
id: Dependensi
