Single-page applications (SPA) (1.0.0-beta1) - en to is translation catalogue (21 entries)

en: Status
is: Staða

en: Value
is: Gildi

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: None
is: Engin

en: Required
is: Nauðsynleg(t)

en: Settings
is: Stillingar

en: Label
is: Merking

en: Icon
is: Táknmynd

en: Add
is: Bæta við

en: URL
is: vefslóð

en: ID
is: Kenni

en: Options
is: Möguleikar

en: Data type
is: Gagnategund

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Argument
is: Rök

en: Arguments
is: Rök

en: Template
is: Sniðmát

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Context
is: Samhengi
