Single-page applications (SPA) (1.0.0-beta1) - en to kn translation catalogue (21 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Data type
kn: ದತ್ತಾಂಶ ಬಗೆ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Arguments
kn: ಆರ್ಗ್ಯುಮೆಂಟ್‍ಗಳು

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Static
kn: ಸ್ಥಾಯಿ

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ
