Single-page applications (SPA) (1.0.0-beta1) - en to oc translation catalogue (23 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Value
oc: Valor

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: None
oc: Pas cap

en: Required
oc: Requesit

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Add
oc: Apondre

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Options
oc: Opcions

en: Data type
oc: Tipe de donadas

en: Custom
oc: Personalizat

en: Template
oc: Modèl

en: Static
oc: Estatic

en: Key
oc: Clau

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Select
oc: Seleccionar

en: Context
oc: Contèxte

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Libraries
oc: Bibliotècas

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
