Single-page applications (SPA) (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Value
pt: Valor

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: None
pt: Nenhum

en: Required
pt: Obrigatório

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Icon
pt: Ícone

en: Add
pt: Adicionar

en: Options
pt: Opções

en: Data type
pt: Tipo de dados

en: Custom
pt: Personalizado

en: Argument
pt: Argumento

en: Arguments
pt: Argumentos

en: Static
pt: Estático

en: Key
pt: Chave

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Select
pt: Selecionar

en: Context
pt: Contexto

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Radios
pt: Botões de opção

en: Library
pt: Biblioteca

en: Dependencies
pt: Dependências

en: Select @name
pt: Selecione @name
