Single-page applications (SPA) (1.0.0-beta1) - en to te translation catalogue (16 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Value
te: విలువ

en: Description
te: వివరణ

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: Settings
te: అమరికలు

en: Label
te: లేబుల్

en: Icon
te: ప్రతీకం

en: Add
te: చేర్చు

en: URL
te: యూఆరెల్

en: Options
te: ఎంపికలు

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ

en: Select
te: ఎంచుకోండి

en: Context
te: సందర్భం
