Single-page applications (SPA) (1.0.0-beta1) - en to ur translation catalogue (15 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Value
ur: قیمت

en: Description
ur: وضاحت

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Required
ur: درکار

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Icon
ur: آئیکن

en: Add
ur: شامل کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: ID
ur: شناخت

en: Default value
ur: طے شدہ قدر

en: Dependencies
ur: احتیاجات
