Space Design system (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Content
it: Contenuto

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Medium
it: Medio

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: of
it: di

en: Pagination
it: Paginazione

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Site branding
it: Branding del sito

en: User account menu
it: Menu profilo utente
