Space Design system (1.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Home
pt: Início

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Seguinte

en: Content
pt: Conteúdo

en: Go to previous page
pt: Regressar à página anterior.

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Page
pt: Página

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Medium
pt: Médio

en: Next page
pt: Próxima página

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: of
pt: de

en: Pagination
pt: Paginação

en: Secondary menu
pt: Menu secundário

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Current page
pt: Página atual

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Primary menu
pt: Menu primário

en: Site branding
pt: Imagem de marca do sítio

en: User account menu
pt: Menu de utilizador

en: Go to page @key
pt: Ir para a página @key
