Space Design system (1.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (24 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Content
da: Indhold

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Next page
da: Næste side

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: of
da: af

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Current page
da: Nuværende side

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Previous page
da: Forrige side

en: Primary menu
da: Primære menu

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Go to page @key
da: Gå til side @key
