Space Design system (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: Content
id: Konten

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Page
id: Halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Medium
id: Sedang

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: of
id: dari

en: Secondary menu
id: Menu sekunder

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Primary menu
id: Menu utama

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: User account menu
id: Menu akun pengguna

en: Go to page @key
id: Buka halaman @key
