Space Design system (2.0.0-rc1) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Content
uk: Вміст

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Font
uk: Шрифт

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Page
uk: Сторінка

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Medium
uk: Середній

en: Features
uk: Властивості

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Border color
uk: Колір рамки

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Font family
uk: Гарнітура

en: of
uk: з

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: Current page
uk: Поточна сторінка

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Base font size
uk: Розмір основного шрифту

en: Logo settings
uk: Налаштування логотипа

en: Close message
uk: Повідомлення про закриття

en: Logo path
uk: Шлях до логотипа

en: Primary menu
uk: Первинне меню

en: Serif
uk: З засічками

en: Sans-serif
uk: Без засічок

en: Go to page @key
uk: Перейти на сторінку @key

en: Favicon settings
uk: Налаштування іконки Favicon
