Spark (8.x-1.0-alpha4) - en to ast translation catalogue (6 entries)

en: User interface
ast: Interfaz d'usuariu

en: Edit
ast: Editar

en: Save
ast: Guardar

en: View
ast: Vista

en: Log message
ast: Rexistru del mensaxe

en: Create new revision
ast: Facer una versión nueva
