SPARQL Entity Storage (2.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: value
hi: मान

en: Delete
hi: मिटायें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Date
hi: तारीख

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Time
hi: समय

en: ID
hi: आईडी

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Integer
hi: पूर्णांक

en: Info
hi: जानकारी

en: Decimal
hi: दशमलव

en: Mapping
hi: मानचित्रण

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Boolean
hi: बूलियन
