SPARQL Entity Storage (2.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: value
pt: valor

en: Delete
pt: Eliminar

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Date
pt: Data

en: Weight
pt: Peso

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Por defeito

en: Time
pt: Hora

en: Custom
pt: Personalizado

en: Integer
pt: Inteiro

en: Info
pt: Informações

en: Mapping
pt: Mapeamento

en: Field mapping
pt: Mapear campo

en: Any
pt: Qualquer

en: Column
pt: Coluna

en: Target
pt: Destino

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Boolean
pt: Boleano

en: Resource
pt: Recurso

en: Query type
pt: Tipo da consulta

en: Datetime
pt: Data hora

en: Entity types
pt: Tipos de entidades

en: Value format
pt: Formato do valor
